KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12595208
nr 1259 5208
Edgar Wallin
(1892-1963), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x43 cm
Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.
måndag 3 juni 2019
kl 18:31:46
Edgar Wallin
Läs mer om Edgar Wallin